#1 2015-09-20 16:28:20

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Harabowie i Serapelowie,

Wspólnymi siłami powołałam Harabską i Serapelską Komisję Likwidacyjną na terenie Kukryli. Komisja powstała po to aby zlikwidować resztki kolonializmu, zorganizować administrację w regionie oraz przygotować naszą małą ojczyznę na zakończenie procesu niepodległości w Kukrii. Komisja działa na terenie całych Kukryli, a zatem także i na wyspie, którą bezprawnie okupuje Trizondal.

Pierwszym aktem jaki uchwaliła Komisja Likwidacyjna było wywłaszczenie i parcelacja wszystkich majątków ziemskich i przekazanie ich uprawiającym je chłopom. Dotychczasowi parobkowie i robotnicy stali się wreszcie właścicielami ziemi, którą dotychczas tylko uprawiali.

parcelacja-ziemi.jpg
Pełnomocnik Komisji wydaje akty własności ziemi

wies1.jpg
Tworzone są nowe spółdzielnie, wyposażane w traktory i inne maszyny niezbędne do nowoczesnego rolnictwa

Komisja Likwidacyjna rozpoczęła także formowanie ochotniczych oddziałów milicji, która ma strzec bezpieczeństwa i porządku. Jednocześnie z tymi działaniami rozpoczęto rozbrajanie żołnierzy trizondalskich celem odesłania ich do domu. Jednakże wielu z nich po rozbrojeni postanowiło zostać na Kukrylach mając nadzieję, że razem z Harabami i Serapelami zbudują sprawiedliwą ojczyznę, wolną od wyzysku i ucisku znanego im w Trizondalu.

Operation_Totalize.jpg
Rozbrajanie żołnierza trizondalskiego

Komisja zapowiedziała również, że edukacja wreszcie będzie darmowa i obowiązkowa dla każdego dziecka. Dzieci uczyć się będą przez pierwsze 8 lat w powszechnych szkołach, gdzie nauczanie będzie w języku kukrylskim. Przewodnicząca Komisji Likwidacyjnej, Imelda Laurel podkreśliła, że oświata jest obecnie priorytetem działań.

wiejskie_dziecko2.jpg
Z powodu braku budynków, szkoły zakładane są we wszystkich możliwych pomieszczeniach


(-) babcia Imelda

Offline

#2 2015-09-20 16:46:39

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 44.0.2403.89

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Bardzo dobra i ważna inicjatywa. Idąc Pani śladem, powołam podobną komisję w Kukrii Właściwej.


على نشار

Offline

#3 2015-09-20 17:24:37

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Niestety moja mała ojczyzna jest regionem najbardziej zacofanym w całej Kukrii. Dlatego musimy zewrzeć szeregi i ciężko pracować, żeby następne pokolenia odziedziczyły ojczyznę bogatą, sprawiedliwą i dostatnią.

Wiadomość dodana po 1 h 30 min 46 s:
Komisja Likwidacyjna podjęła jednogłośnie uchwałę o nacjonalizacji wszystkich zakładów przemysłowych na obszarze działania. Znacjonalizowane zostaną wszystkie, poza drobnymi rodzinnymi zakładami rzemieślniczymi oraz zakładami zatrudniającymi mniej niż 20 robotników. Własność zakładów przechodzi na Wspólnotę Harabów i Serapelów bez odszkodowania z dniem wydania uchwały.

Jednocześnie podjęliśmy uchwałę o przekazaniu na własność zajmowanych przez każdego mieszkań i lokali. Zabroniono również posiadania więcej niż jednego mieszkania na osobę.

Komisja Likwidacyjna podjęła również uchwałę o potwierdzeniu, że cała infrastruktura wraz z obiektami i urządzeniami powszechnego użytku stanowią własność Wspólnoty Harabów i Serapelów. Uchwała ta jest skuteczna także na Wyspie Damapur.

Delegatury Terenowe Komisji Likwidacyjnej zaczęły zakładać urzędy pocztowe w kolejnych miejscowościach Kukryli. Wraz z tymi działaniami kontynuowane jest zakładanie szkół podstawowych, zawodowych oraz średnich. Powstają również biblioteki i ośrodki zdrowia.


(-) babcia Imelda

Offline

#4 2015-09-22 14:02:46

Vladimir von Lichtenstein
Użytkownik
Skąd: Srebrny Róg
Dołączył: 2015-09-15
Liczba postów: 16
WWW
Windows 7Chrome 45.0.2454.93

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

A może warto rozważyć publikację tego typu artykułów w "Głosie Kukrii"? Są ciekawe pod względem narracyjnym i warto zwrócić uwagę innych części mikroświata na Republikę.


/-/ Vladimir markiz von Lichtenstein,
lord lingwista Królestwa Teutonii, pan na Abvienolheim

Offline

#5 2015-09-22 15:19:52

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 44.0.2403.89

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Vladimir von Lichtenstein napisał/a:

A może warto rozważyć publikację tego typu artykułów w "Głosie Kukrii"? Są ciekawe pod względem narracyjnym i warto zwrócić uwagę innych części mikroświata na Republikę.

Też tak myślę. Warto takie wiadomości przekazywać Światu, bo przecież nie każdy zagląda na nasze forum. [dblpt])


على نشار

Offline

#6 2015-09-22 15:30:57

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Nie mam nic przeciwko temu żeby pan opublikował informacje z Wolor.


(-) babcia Imelda

Offline

#7 2015-09-23 00:10:06

AnNaoscaire
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-23
Liczba postów: 2
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Informuję, że działania podjęte na terenie Kukryli Mniejszej opisane powyżej są nielegalne i wzywam do natychmiastowego ich zaprzestania.
Mieszkańcy wyspy są zadowoleni ze współpracy z Trizondalem, czemu wyraz dali tutaj: http://www.kukrmniej.zuuz.pl/viewtopic.php?id=2

Wszelkie kłamstwa na temat rzekomych konfliktów między trizondalczykami a mieszkańcami wyspy, są jedynie kłamliwą kampanią, która ma doprowadzić do zerwania rozmów i zaognienia stosunków między Trizondalem a Kukrią. Konflikty są tworzone właśnie przez niezwiązane z Kukrylą Mniejszą osoby przybywających z kontynentu.


/-/ Ciaran van Scharfschuetze

Offline

#8 2015-09-23 00:11:28

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Znowu ci domokrążcy. Kto wpuścił tego komiwojażera do budynku Komisji? Proszę natychmiast wyjść!


(-) babcia Imelda

Offline

#9 2015-09-23 01:26:34

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 44.0.2403.89

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Imelda Laurel napisał/a:

Znowu ci domokrążcy. Kto wpuścił tego komiwojażera do budynku Komisji? Proszę natychmiast wyjść!

Pani Imeldo,

Jeżeli oczekuje Pani szacunku wobec Republiki Kukrii, to musi wyrażać się Pani z szacunkiem do przywódców innych państw, bez względu na to, co Pani może sobie o nich myśleć. Jest Pani członkinią Kukryjskiej Rady Narodowej i Pani słowa, nawet prywatne, mogą być odebrane jako oficjalne stanowisko państwa.

Jestem w kontakcie z panem Scharfschuetze i staramy się rozwiązać zaistniały kryzys.

Nieprzyjazne wypowiedzi z każdej ze stron tylko szkodzą pokojowi.

Wiadomość dodana po 01 min 27 s:
Również jako kolega partyjny uprzejmie Panią proszę o trochę więcej przyjaznego nastawienia.


على نشار

Offline

#10 2015-09-23 11:42:20

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Panie Ali,

Jak mam traktować z szacunkiem gościa, który zamiast się przywitać i poczęstować świeżo upieczonym sernikiem wpada do mnie bez pukania i mnie oskarża. Nawet palta nie zdjął a już zaczyna oskarżać. Prokurator jakiś czy co? Ja chcę pokoju ze wszystkimi i chcę by Trizondalczycy na Damapur stali się częścią naszej Wspólnoty. Ale gdy ten pan przychodzi i opowiada, że wcale nie jest tak źle, a przecież większość Trizondalczyków tam przyłączyła się do nas, to chyba mogę zaprotestować.


(-) babcia Imelda

Offline

#11 2015-09-23 14:00:57

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: Harabska i Serapelska Komisja Likwidacyjna

Rozumiem Pani oburzenie, niemniej od pewnych epitetów można próbować się powstrzymać...


على نشار

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Kukria 2015

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
scprp - wolfrpg - testoweforum - kosciolojcowpaulinow - myrtana