#1 2015-09-24 17:32:38

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2508.0

[GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Przyjaciele,

Choć wiem, że planowaliśmy nie podejmować już jako Kukryjska Rada Narodowa innych decyzji niż najbardziej bieżące i uchwalenie ordynacji wyborczej do Zgromadzenia Ludowego, obecna sytuacja – która obejmuje bezpośrednią agresję Trizondalu na nasze terytorium – wymaga stanowczego i szybkiego działania.

W związku z powyższym chciałbym zaproponować przyjęcie poniższego projektu, w celu umożliwienia nam stawienia skutecznego oporu najeźdźcy.

Art. 1.
Powołuje się do życia Ochotniczą Gwardię  Narodową jako siły zbrojne Republiki Kukrii, przeznaczone do ochrony terytorium Republiki Kukrii przed zewnętrzną agresją.
Art. 2.
Minimalny etat Ochotniczej Gwardii Narodowej określa się na 15 tysięcy żołnierzy, zgrupowanych w czterech brygadach. Kolejne oddziały mogą być formowane w miarę możliwości sprzętowych oraz zasobów ludzkich decyzją Dowódcy OGN za zgodą Prezydenta Republiki bądź Przewodniczącego KRN.
Art. 3.
Wciela się dotychczas istniejące jednostki milicji w skład Ochotniczej Gwardii Narodowej. Nakazuje się wszystkim organom władzy, a w szczególności wszystkim służbom porządkowym, współpracę i wsparcie Ochotniczej Gwardii Narodowej w realizacji jej zadań.
Art. 4.
Powierza się dowództwo Ochotnicza Gwardią Narodową ... . Dowódca Ochotniczej Gwardii Narodowej odpowiada bezpośrednio przed Przewodniczącym Kukryjskiej Rady Narodowej i podlega kontroli Rady. Po powołaniu konstytucyjnych organów państwa Dowódca odpowiadał będzie odpowiednio przed Prezydentem Republiki, właściwym ministrem oraz podlegał kontroli Zgromadzenia Ludowego.
Art. 4.
W związku z zagrożeniem inwazją zewnętrzną, wprowadza się stan wojenny na terytorium Wysp Kukrylskich oraz na terenach kontynentalnych w zasięgu 50 kilometrów od wybrzeża.
Art. 6.
Upoważnia się Przewodniczącego KRN do dysponowania posiadanymi środkami finansowymi w celu sfinansowania powstania i działania OGN.

Jednocześnie chciałbym zaproponować własną kandydaturę na stanowisko dowódcy OGN. Chciałbym zaznaczyć, że zgłaszam ją jedynie z uwagi na swoje doświadczenie. Brałem udział w powstaniu Pahasztunów przeciwko kolonialnym siłom Morvanu, dowodząc  oddziałem podczas m.in. obrony przełęczy pahandżirskiej. W trakcie powstania straciłem dwóch braci – Mahmuda oraz Abdulmecida, przez pamięć  o których chcę dążyć do tego, aby Kukria była wreszcie wolna od zewnętrznej okupacji.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#2 2015-09-24 17:43:35

Hadi Hoza
Administrator
Dołączył: 2015-09-22
Liczba postów: 63
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Saifullah gotowy jest przysiąc wierność Ochotniczej Gwardii Narodowej i wstąpić w jej szeregi jeżeli taka będzie potrzeba i jeżeli taka ustawa zostanie ogłoszona, inszallah.

Wiadomość dodana po 03 min 57 s:
Jako skromny sługa Allaha z ludu Kukri jestem ZA powołaniem Ochotniczej Gwardii Narodowej i ZA kandydaturą brata Nasrallaha Singha który jest najstarszy doświadczeniem na świętej ścieżce Qitalu.


sQpDI8D.png

Offline

#3 2015-09-24 20:09:26

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Czy aby na pewno nie da się tego konfliktu rozwiązać pokojowo? Mam ciągle w pamięci powstanie Harabów i Serapelów, które zostało bardzo krwawo stłumione. Wśród nas każdy zna kogoś, kto stracił kogoś bliskiego w tym powstaniu. Powinniśmy starać się rozwiązać sprawę pokojowo.


(-) babcia Imelda

Offline

#4 2015-09-24 20:39:11

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Imelda Laurel napisał/a:

Czy aby na pewno nie da się tego konfliktu rozwiązać pokojowo? Mam ciągle w pamięci powstanie Harabów i Serapelów, które zostało bardzo krwawo stłumione. Wśród nas każdy zna kogoś, kto stracił kogoś bliskiego w tym powstaniu. Powinniśmy starać się rozwiązać sprawę pokojowo.

Również jestem zdania, że powoływanie "na szybko" gwardii nie będącej regularną siłą zbrojną może być odebrane jako wrogie działanie. Trudno zresztą mówić o "agresji" Trizondalu na Kukrię, bowiem informacja o wysłaniu dodatkowych żołnierzy pochodzi z jednego, niepewnego źródła. Prezydent van Scharfschuetze w rozmowach ze mną osobiście popiera zwrócenie Kukryli Mniejszej, ponieważ na każdym kroku podkreśla, że zależy mu na pokoju. Wkrótce ukaże się specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Również i my powinniśmy postępować racjonalnie i spokojnie, ponieważ mamy szansę uzyskać w Trizondalu prawdziwego partnera, z którym moglibyśmy nawiązać dobrą współpracę gospodarczą. Proszę wszystkich o powstrzymanie i zaniechanie wszelkich działań, które mogłyby zaszkodzić negocjacjom. Podkreślam: Surmenia i Trizondal chcą pokoju i nie mają wobec nas wrogich zamiarów.


على نشار

Offline

#5 2015-09-25 12:45:56

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
AndroidChrome 45.0.2454.94

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Bracie Nishar, Pani Imeldo,

jestem bardzo rozczarowany taką postawą. Czemu powołanie do życia sił zbrojnych miało by być prowokacją w sytuacji gdy są one atrybutem każdego niepodległego państwa? I jak ma się ta postawa do jednoczesnego bagatelizowania faktu przerzucenia na Damakpur znaczących sił Trizondalu? Dlaczego nawet taki podstawowy fakt jest kontestowany? P. Pappen, dowódca wojsk Trizondalu rozpoczął interwencję, a wy twierdzicie, że jest to "niepewne"? A czy miało miejsce jakiekolwiek zaprzeczenie ze strony Trizondalu?  P. Pappen sam w swoich deklaracjach stwierdził, że jest to " bunt " i samowola, ale czy został jakoś potępiony przez rzekomo przyjaznego nam prezydenta van Scharfuetze? Został odwołany że stanowiska? Czy też raczej cieszy się on "cichym poparciem" trizondalskich decydentów?

Dlaczego to do Kukrii miałby stosować się zakaz posiadania zorganizowanych sił zbrojnych, a stacjonujące na NASZYCH terytoriach wojska Trizondalskie nie stanowią dla Pana Przewodniczącego problemu?

Uważam, że organizacja sił zbrojnych to konieczność. Ich posiadanie nie oznacza automatycznie ich użycia - rozwiązanie dyplomatyczne jest oczywiście preferowane. Ale do dziś mamy tylko deklaracje p. Nishara co do dobrej woli Trizondalu - a fakty temu przeczą. Inwazja sił Pappena, obraźliwe i propagandowe słowa p. Scharfuetze przy wizycie w Kukrii, entuzjastyczne witanie antykukryjskich Surmeńczyków w Trizondalu... To wszystko prezentuje zupełnie inny obraz niż ten, do którego p. Przewodniczący próbuje nas przekonać.

Proszę o głosowanie w sprawie mojego wniosku.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#6 2015-09-25 13:29:22

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
MacintoshSafari 601.1

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Więc proponuję nazwać to siłami zbrojnymi.


على نشار

Offline

#7 2015-09-25 13:43:56

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
AndroidChrome 45.0.2454.94

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Panie Przewodniczący, litości...

Art. 1.
Powołuje się do życia Ochotniczą Gwardię  Narodową jako siły zbrojne Republiki Kukrii, przeznaczone do ochrony terytorium Republiki Kukrii przed zewnętrzną agresją.

Proszę czytać przed dyskusją.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#8 2015-09-25 14:16:21

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Nasrallah Singh napisał/a:

Bracie Nishar, Pani Imeldo,

jestem bardzo rozczarowany taką postawą. Czemu powołanie do życia sił zbrojnych miało by być prowokacją w sytuacji gdy są one atrybutem każdego niepodległego państwa?

Ano dlatego, że podtekst pana działań jest jasny. Zwłaszcza, że tym powinien zająć się parlament wydając odpowiednią ustawę. Bo póki co to pan rzucił pomysł, ale nie bardzo wiadomo jak on ma być wykonany. A ja jakoś nie chcę, by siłom zbrojnym przewodziła osoba, której sympatie religijne są aż nazbyt widoczne.

Nasrallah Singh napisał/a:

I jak ma się ta postawa do jednoczesnego bagatelizowania faktu przerzucenia na Damakpur znaczących sił Trizondalu? Dlaczego nawet taki podstawowy fakt jest kontestowany? P. Pappen, dowódca wojsk Trizondalu rozpoczął interwencję, a wy twierdzicie, że jest to "niepewne"? A czy miało miejsce jakiekolwiek zaprzeczenie ze strony Trizondalu?  P. Pappen sam w swoich deklaracjach stwierdził, że jest to " bunt " i samowola, ale czy został jakoś potępiony przez rzekomo przyjaznego nam prezydenta van Scharfuetze? Został odwołany że stanowiska? Czy też raczej cieszy się on "cichym poparciem" trizondalskich decydentów?

Poczułam się wywołana do tablicy. Wyjaśnię zatem, że na wyspie Damapur nie ma żadnych sił zbrojnych Trizondalu. Te nieliczne, które tam stacjonowały, zostały rozbrojone i rozformowane, a część z nich już nawet zdążyła wrócić do swojego ojczystego kraju. Niepotrzebnie sieje pan panikę.


(-) babcia Imelda

Offline

#9 2015-09-25 14:22:53

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
MacintoshSafari 601.1

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Nasrallah Singh napisał/a:

Panie Przewodniczący, litości...

Art. 1.
Powołuje się do życia Ochotniczą Gwardię  Narodową jako siły zbrojne Republiki Kukrii, przeznaczone do ochrony terytorium Republiki Kukrii przed zewnętrzną agresją.

Proszę czytać przed dyskusją.

Czytam, niemniej powinien Brat wiedzieć, że taka nazwa sił zbrojnych jest nieodpowiednia, bowiem jest bardzo myląca. Sam widzę potrzebę prawnego uregulowania statusu organizacji paramilitarnych (jakkolwiek popieram ideę formowania ich i doceniam przyrzekanie wierności ojczyźnie), gdyż obawiam się ich niekontrolowanego rozrostu, który może doprowadzić do anarchii naszego młodego państwa. Dlatego konieczna jest porządna ustawa o kukryskich siłach zbrojnych wydana przez przyszły Parlament, nie zaś 6-artykułowy dekret pisany po łebkach. Odnoszę wrażenie, że w obecnej dyskusji za dużo jest paniki, a za mało zdrowego rozsądku.


على نشار

Offline

#10 2015-09-25 15:32:45

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
AndroidChrome 45.0.2454.94

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Wyjaśnię zatem, że na wyspie Damapur nie ma żadnych sił zbrojnych Trizondalu. Te nieliczne, które tam stacjonowały, zostały rozbrojone i rozformowane, a część z nich już nawet zdążyła wrócić do swojego ojczystego kraju.

Rozumiem, rozgromiła je Pani własnoręcznie, wymachując miotłą, ewentualnie serwując śmierdzącą wieprzowinę. Zaiste, jest Pani wiarygodnym źródłem informacji.

W tej sprawie proszę o wypowiedź Pana Przewodniczącego - czy na Damakpur stacjonują obecnie wojska Trizondalu? I co na ten temat mówi (publicznie, nie w kuluarach) prezydent Trizondalu, względnie inne oficjalne czynniki Trizondalskie?

Dlatego konieczna jest porządna ustawa o kukryskich siłach zbrojnych wydana przez przyszły Parlament, nie zaś 6-artykułowy dekret pisany po łebkach. Odnoszę wrażenie, że w obecnej dyskusji za dużo jest paniki, a za mało zdrowego rozsądku.

Rozumiem, że kiedy samodzielnie wydawał Pan Przewodniczący (dodajmy, że nie wybrany) dekret w imieniu pięciosobowej Rady, to wszystko było w porządku. Kiedy natomiast w sprawie wagi państwowej przedstawiłem konkretny projekt uchwały, nie chce jej Pan nawet poddać pod głosowanie. Jeżeli wspomniany akt prawny nie wydaje się Panu odpowiedni, może Pan zaproponować zmiany albo zagłosować przeciw. Nie uważam jednak aby godnym zachowaniem kogoś, kto zdaje się popiera demokratyczny ustrój było blokowanie możliwości przedstawienie projektu pod głosowanie.

Proszę Pana Przewodniczącego o odpowiedź na zadane pytania, a ponadto domagam się podjęcie debaty nad samym projektem, bądź poddanie go pod głosowanie.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#11 2015-09-25 16:17:28

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Nasrallah Singh napisał/a:

Rozumiem, że kiedy samodzielnie wydawał Pan Przewodniczący (dodajmy, że nie wybrany) dekret w imieniu pięciosobowej Rady, to wszystko było w porządku.

Bracie, litości. Dekret dotyczył spisu powszechnego i został wcześniej zapowiedziany, dodam, że po części z Brata inicjatywy ten spis miał miejsce. Zupełnie nie rozumiem Brata uszczypliwości - "dodajmy, że nie wybrany". Zawsze może Brat złożyć wniosek o odwołanie mnie z funkcji, o czym już pisałem.

Nasrallah Singh napisał/a:

Kiedy natomiast w sprawie wagi państwowej przedstawiłem konkretny projekt uchwały, nie chce jej Pan nawet poddać pod głosowanie.

Proszę wskazać, w którym miejscu wyraziłem się w taki sposób. Wyraziłem jedynie moją opinię na temat projektu. Tylko tyle i aż tyle.

Nasrallah Singh napisał/a:

Nie uważam jednak aby godnym zachowaniem kogoś, kto zdaje się popiera demokratyczny ustrój było blokowanie możliwości przedstawienie projektu pod głosowanie.

Napominam Brata, by nie uprawiał Brat demagogii w parlamencie. Allah nie pochwala takiego postępowania. Zanim rzuci Brat takie oskarżenie, proszę się zastanowić, czy na pewno dopuściłem się czynu, o którym Brat mówi. Cały czas dyskutujemy nad projektem. Wyraziłem swoją opinię na jego temat. Nigdzie nie było mowy o zablokowaniu go.


على نشار

Offline

#12 2015-09-25 16:26:49

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Nasrallah Singh napisał/a:

Wyjaśnię zatem, że na wyspie Damapur nie ma żadnych sił zbrojnych Trizondalu. Te nieliczne, które tam stacjonowały, zostały rozbrojone i rozformowane, a część z nich już nawet zdążyła wrócić do swojego ojczystego kraju.

Rozumiem, rozgromiła je Pani własnoręcznie, wymachując miotłą, ewentualnie serwując śmierdzącą wieprzowinę. Zaiste, jest Pani wiarygodnym źródłem informacji.

Ubolewam, że uważa pan informacje płynące od współobywateli za mniej wiarygodne, niż te informacje, które przedstawia osamotniony szaleniec w Trizondalu. Nawiasem mówiąc, proszę się nie wyżywać na mnie za to, że Allah nie lubi szynki.


(-) babcia Imelda

Offline

#13 2015-09-25 18:05:23

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
AndroidChrome 45.0.2454.94

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Ali Nišar napisał/a:

Bracie, litości. Dekret dotyczył spisu powszechnego i został wcześniej zapowiedziany, dodam, że po części z Brata inicjatywy ten spis miał miejsce. Zupełnie nie rozumiem Brata uszczypliwości - "dodajmy, że nie wybrany". Zawsze może Brat złożyć wniosek o odwołanie mnie z funkcji, o czym już pisałem.

Myślę, że byłoby to (odwołanie) niewskazane że względu na toczące się sprawy. Nie zgłoszę takiego wniosku. Oczekuję jednak sprawiedliwego i równego traktowania wszystkich deputowanych oraz odpowiadania na zadane pytania. Takie jak te w mojej poprzedniej wypowiedzi.

Ali Nišar napisał/a:

Cały czas dyskutujemy nad projektem. Wyraziłem swoją opinię na jego temat. Nigdzie nie było mowy o zablokowaniu go.

To w takim razie proszę albo poddać go pod głosowanie, albo wskazać konkretny czas trwania dyskusji. Bo żadnej z tych czynności Brat nie wykonał.

Wiadomość dodana po 01 min 57 s:
I jeszcze raz - usłyszałem zarzuty wobec ogólnej jakości projektu, ale nie zgłoszono żadnych poprawek, ani nawet nie skonkretyzowano tych zarzutów do szczególnych postanowień. Bardzo proszę o ich przedstawienie, bo bez tego te zarzuty są bezprzedmiotowe.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#14 2015-09-25 18:09:43

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Nasrallah Singh napisał/a:

oraz odpowiadania na zadane pytania. Takie jak te w mojej poprzedniej wypowiedzi

Wydaje mi się, że na wszystkie odpowiedziałem wyczerpująco. Jeżeli jakieś pominąłem, proszę je powtórzyć.


على نشار

Offline

#15 2015-09-25 18:21:19

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Nasrallah Singh napisał/a:

W tej sprawie proszę o wypowiedź Pana Przewodniczącego - czy na Damakpur stacjonują obecnie wojska Trizondalu? I co na ten temat mówi (publicznie, nie w kuluarach) prezydent Trizondalu, względnie inne oficjalne czynniki Trizondalskie?

Proszę.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#16 2015-09-25 18:27:37

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Na Damakpurze nie ma sił trizondalskich. O tym wspomniała już pani Imelda z Komisji Likwidacyjnej na tamtym obszarze.

Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska prezydenta Trizondalu na ten temat. Dlaczego jeszcze się nie ukazało - o to proszę pytać pana prezydenta Trizondalu, nie mnie. Niemniej, jeżeli się dowiem, co jest powodem zwłoki, od razu o tym poinformuję.


على نشار

Offline

#17 2015-09-25 19:32:31

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Panie Przewodniczący,

Zgodnie ze słowami p. Prezydenta Trizondalu, Brat odciął się wszakże od działań p. Imeldy i stwierdził, że nie reprezentują zdania KRN?

Ciaran van Scharfschuetze napisał/a:

Wiem, że po stronie kukryjskiej pojawiają się kłamliwe informacje [o rozbrajaniu sił Trizondalu i przejęciu wyspy - dop. Nasrallah], jednak, jak zapewnia Przewodniczący KRN, nie jest to oficjalne działanie Państwa Kukryjskiego. (link)

Biorąc pod uwagę prowadzenie przez Brata negocjacji z Prezydentem Trizondalu, jest Brat w najlepszej pozycji, aby zadać mu pytanie czemu rozpowszechnia kłamstwa nt. Brata zapewnień? Wszakże nie mogło być tak, że zapewniał Brat Prezydenta Trizondalu o jednym, a społeczeństwo Kukrii - o czym innym?

Wedle całej mojej wiedzy, oficjalna sytuacja jest taka, że w odpowiedzi na działania Komisji Likwidacyjnej z Trizondalu oddziały wojskowe samowolnie, ale bez potępienia ze strony władz, udały się na wyspę w celu przejęcia nad nią kontroli. Nie wiem jaka jest dalsza sytuacja. P. Imelda twierdzi, że Komisja Likwidacyjna nadal kontroluje wyspę, jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne, w sytuacji jeśli na wyspie faktycznie wylądowała cała dywizja wojsk Trizondalskich. Być może wojska te zostały przez Trizondalczyków wycofane - ale o tym nie ma nigdzie ani słowa.

Bardzo proszę o wyjaśnienie całej tej sytuacji ze stroną Trizondalską. Wymóg oficjalnego oświadczenia wydaje mi się tu być minimum.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#18 2015-09-25 19:40:19

Mehmet Saraj
Użytkownik
Skąd: Pëjceva, Tapa Cuqrië
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 74
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Odnoszę wrażenie, że negocjacje powinny być prowadzone w znacznie szerszym gronie osób, tak aby nie tracić czasu na klarowanie takich podstawowych informacji.


(–) Mehmet Saraj

psc.png?h=25
Członek Socjalistycznej Partii Kukrii

Offline

#19 2015-09-25 20:49:52

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Niewielu członków KRN wypowiedziało się na temat ww. projektu, lecz biorąc pod uwagę ogólny ruch na forum, jestem zmuszony założyć, że żaden z członków nie chciał zabrać głosu w tej konkretnej sprawie.

Nie chcąc dłużej wstrzymywać statusu projektu Pana Nasrallaha, zmieniam nazwę wątku i zarządzam głosowanie nad przyjęciem Uchwały KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej w brzmieniu:

Uchwała Kukryjskiej Rady Narodowej
z dnia ... września 2015 roku
w sprawie powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Kukryjska Rada Narodowa postanawia, co następuje:

Art. 1.
Powołuje się do życia Ochotniczą Gwardię Narodową jako siły zbrojne Republiki Kukrii, przeznaczone do ochrony terytorium Republiki Kukrii przed zewnętrzną agresją.

Art. 2.
Minimalny etat Ochotniczej Gwardii Narodowej określa się na 15 tysięcy żołnierzy, zgrupowanych w czterech brygadach. Kolejne oddziały mogą być formowane w miarę możliwości sprzętowych oraz zasobów ludzkich decyzją Dowódcy OGN za zgodą Prezydenta Republiki bądź Przewodniczącego KRN.

Art. 3.
Wciela się dotychczas istniejące jednostki milicji w skład Ochotniczej Gwardii Narodowej. Nakazuje się wszystkim organom władzy, a w szczególności wszystkim służbom porządkowym, współpracę i wsparcie Ochotniczej Gwardii Narodowej w realizacji jej zadań.

Art. 4.
Powierza się dowództwo nad Ochotniczą Gwardią Narodową PANU NASRALLAHOWI SINGHOWI. Dowódca Ochotniczej Gwardii Narodowej odpowiada bezpośrednio przed Przewodniczącym Kukryjskiej Rady Narodowej i podlega kontroli Rady. Po powołaniu konstytucyjnych organów państwa Dowódca odpowiadał będzie odpowiednio przed Prezydentem Republiki, właściwym ministrem oraz podlegał kontroli Zgromadzenia Ludowego.

Art. 5.
W związku z zagrożeniem inwazją zewnętrzną, wprowadza się stan wojenny na terytorium Wysp Kukrylskich oraz na terenach kontynentalnych w zasięgu 50 kilometrów od wybrzeża.

Art. 6.
Upoważnia się Przewodniczącego KRN do dysponowania posiadanymi środkami finansowymi w celu sfinansowania powstania i działania OGN.

W projekcie uwzględniłem zmiany kosmetyczne (zdublowana numeracja art. 4.) oraz umieściłem nazwisko Pana Singha jako dowódcy, ponieważ jako jedyny zgłosił swoją kandydaturę i - jak na razie - ma ona poparcie u Pana Hožy.

Przypominam zasady:

PRAWO DO GŁOSOWANIA
Prawo do udziału w głosowaniu mają wszyscy obywatele Republiki Kukrii, tj.:
- Ali Nišar
- Mehmet Saray
- Nasrallah Singh
- Aisling Ó Malley
- Imelda Laurel
- Alexis Prokopis
- Hadi Hoža
- Niko Berisha

METODA GŁOSOWANIA
Głosowanie jest jawne. Można oddać głos za, przeciw, bądź wstrzymać się od głosu, pisząc wiadomość pod tym postem o odpowiedniej treści:
- ZA.
- PRZECIW.
- WSTRZYMUJĘ SIĘ.

TERMIN GŁOSOWANIA
Głosować można w terminie od 25 do 27 września 2015 roku. Głosowanie zostanie zamknięte o północy, a wyniki głosowania zostaną niezwłocznie podsumowane i ogłoszone.

Głosowanie uważa się za rozpoczęte.

Wiadomość dodana po 05 min 21 s:
Dokonałem jeszcze paru drobnych, kosmetycznych poprawek w poprzednim poście.


على نشار

Offline

#20 2015-09-25 21:02:30

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Oddaję głos ZA.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#21 2015-09-25 21:05:07

Hadi Hoza
Administrator
Dołączył: 2015-09-22
Liczba postów: 63
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

ZA.


sQpDI8D.png

Offline

#22 2015-09-25 21:06:28

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Głosuję PRZECIW.


على نشار

Offline

#23 2015-09-25 21:28:34

Aisling Ó Malley
Użytkownik
Skąd: Realta
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 40
Windows 8.1Firefox 41.0

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Głosuję ZA.

Nie brałam udziału w debacie, jednakże uważam, że potrzebne jest uregulowanie kwestii oddziałów ochotniczych i ich jakaś "uniformizacja". Uważam też, że powołanie własnych sił zbrojnych trudno uznać za prowokację - i nie zgadzam się, że nazwa ma tu coś do rzeczy.

Tym niemniej mam nadzieję, że ten akt będzie tymczasowy i po zebraniu się Zgromadzenia Ludowego sprawa zostanie właściwie uregulowana.

Offline

#24 2015-09-25 21:39:35

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Głosuję PRZECIW


(-) babcia Imelda

Offline

#25 2015-09-25 22:28:15

Alexis Prokopis
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-14
Liczba postów: 43
MacintoshSafari 601.1

Odp: [GŁOSOWANIE] Uchwała KRN ws. powołania Ochotniczej Gwardii Narodowej

Jestem ZA. Prawomocna siła zbrojna jest lepsza niż trzy milicje bez wspólnego dowództwa. Traktuję to jako wojsko tymczasowe - jak będziemy mieli pakty z Surmenią i Trizondalem to powoła się prawdziwą armię


ΑΛΕΞΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ
Mniejszość Surmijska
Niezależny kandydat do Zgromadzenia Ludowego z listy Partii Wiary

podpis4.png?w=800

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Kukria 2015

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
atlantica - kalsorcser - bonkowo - dmkmik - kwadratowa-zadyma