#1 2015-09-24 19:17:59

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2508.0

حزب الإسلام - Partia Wiary

partia_wiary.png?w=740

Bracia, Siostry, Przyjaciele,

Chciałbym zainaugurować powstanie nowej partii, która w pełni będzie oddawać duch tradycji pahasztuńskich i kukryjskich, stać na straży moralnych wartości i chronić Naród i Wiarę przed bluźniercami i wrogami. Naszym celem jest objęcie władzy i przywrócenie Kukrii należnego miejsca wśród narodów Orientyki i świata.


DEKLARACJA PROGRAMOWA

  • Doprowadzenie do pełnej niepodległości Kraju, z zachowaniem całkowitej integralności terytorium Kukrii.

  • Utworzenie silnych sił zbrojnych, łączących swój powszechny, ludowy charakter z dobrym wyszkoleniem i wysokim morale

  • Ochrona kultury i tradycji wszystkich Wspólnot w Republice.

  • Ustanowienie islamu Wiarą Narodową, przy zachowaniu wolności wyznania i poszanowaniu wszystkich religii.

  • Zwalczanie i zapobieganie wszelkim bluźnierstwom w przestrzeni publicznej.

  • Dbałość o moralną kondycję narodu - ścisłe przepisy regulujące zawierania małżeństw i dokonywania adopcji.

  • Odnowa gospodarki - nacjonalizacja majątku zagranicznego, inwestycje w dochodowe gałęzie gospodarki.

  • Uchwalenie kodeksu etyki gospodarczej i finansowej w celu ukrócenia wyzysku i grzesznej pogoni za pieniądzem.

  • Wprowadzenie kodeksów karnego, cywilnego i postępowania sądowego, wzmocnienie kontroli moderatorskiej na forum

  • Zbliżenie z państwami o podobnych wartościach, m.in. z Federacją Al-Rajn


LISTA CZŁONKÓW

  • Nasrallah Singh



Zachęcam do zadawania pytań, a przede wszystkim - do wstępowania!


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#2 2015-09-24 20:06:25

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nasrallah Singh napisał/a:

Ustanowienie islamu Wiarą Narodową, przy zachowaniu wolności wyznania i poszanowaniu wszystkich religii.

Ciekawe jak w praktyce ma to wyglądać?


(-) babcia Imelda

Offline

#3 2015-09-24 20:43:06

Hadi Hoza
Administrator
Dołączył: 2015-09-22
Liczba postów: 63
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Salam alejkum,

Pragnę wstąpić w szeregi Partii Wiary. Moje poglądy na temat umacniania Wiary są Bratu bardzo dobrze znane.


sQpDI8D.png

Offline

#4 2015-09-24 21:09:49

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Ustanowienie islamu Wiarą Narodową, przy zachowaniu wolności wyznania i poszanowaniu wszystkich religii.

Czy ten punkt nie godzi przypadkiem w konstytucję? Chciałbym prosić o wyjaśnienie.


على نشار

Offline

#5 2015-09-25 12:50:56

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
AndroidChrome 45.0.2454.94

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Ali Nišar napisał/a:

Czy ten punkt nie godzi przypadkiem w konstytucję? Chciałbym prosić o wyjaśnienie.

Jest to postulat wymagający zmian w Konstytucji, owszem. Ale to chyba nie jest nielegalne?

Wiadomość dodana po 04 min 22 s:

Hadi Hoža napisał/a:

Pragnę wstąpić w szeregi Partii Wiary. Moje poglądy na temat umacniania Wiary są Bratu bardzo dobrze znane.

Oczywiście, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Witam w szeregach Partii [dblpt])


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#6 2015-09-25 13:33:40

MartinAman
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-25
Liczba postów: 44
Windows 7Chrome 45.0.2454.99

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Widzę tu się jakiś dżihad urządza, w sumie nie dziwno skoro tak tu arabsko [dblpt]D Co prawda nie pasuję imieniem, ale zgłaszam się, zostanę islamistą xD


Martin Amanullah z Lufhy
Członek Partii Wiary

podpis4.png?w=800
لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

Offline

#7 2015-09-25 13:47:29

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
AndroidChrome 45.0.2454.94

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Panie Martin, proponuję chwilę zadumy nad tym co znaczy być mieszkańcem i obywatelem Republiki Kukrii, wyznawcą Islamu oraz działaczem w partii politycznej. Wniosek zawieszam do czasu nabrania przez Pana więcej doświadczenia.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#8 2015-09-25 14:17:40

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nasrallah Singh napisał/a:
Ali Nišar napisał/a:

Czy ten punkt nie godzi przypadkiem w konstytucję? Chciałbym prosić o wyjaśnienie.

Jest to postulat wymagający zmian w Konstytucji, owszem. Ale to chyba nie jest nielegalne?

Nie wszystko co jest legalne jest dobre. Nie chcę islamizacji Kukrii. Dzisiaj współdziałamy, jutro islam oficjalną wiarą, a pojutrze co? Dżizja? A kto nie zapłaci to dla przykładu jego głowa zostanie nabita na płot?


(-) babcia Imelda

Offline

#9 2015-09-25 15:36:16

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
AndroidChrome 45.0.2454.94

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nie wszystko co jest legalne jest dobre. Nie chcę islamizacji Kukrii. Dzisiaj współdziałamy, jutro islam oficjalną wiarą, a pojutrze co? Dżizja? A kto nie zapłaci to dla przykładu jego głowa zostanie nabita na płot?

I kto tu sieje panikę? Proszę się zainteresować dywizją trizondalską koło Pani płotu, zamiast straszyć rzekomymi dekapitacjami z przyczyn religijnych. W deklaracji programowej jasno wskazane jest, że zachowana będzie wolność wyznania, a wszystkie wyznania będą miały gwarantowane prawa.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#10 2015-09-25 16:22:36

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

To po co zatem forsować ustanowienie jednej wiary, chociażby na papierze, oficjalną? Państwo powinno zachowywać neutralność w kwestiach religijnych, bo to czy ktoś się żegna czy kłania, to jego sprawa.


(-) babcia Imelda

Offline

#11 2015-09-25 18:04:15

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Imelda Laurel napisał/a:

To po co zatem forsować ustanowienie jednej wiary, chociażby na papierze, oficjalną? Państwo powinno zachowywać neutralność w kwestiach religijnych, bo to czy ktoś się żegna czy kłania, to jego sprawa.

Jest to Pani stanowisko. Ja i członkowie Partii uważamy, że ustanowienie Wiary Narodowej byłoby korzyścią dla moralności Państwa, dla wzmocnienia jego kultury i tradycji. Że wzmocni to Państwo, które będzie czerpać z łaski Boga Miłosiernego.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#12 2015-09-25 18:11:15

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nasrallah Singh napisał/a:

Jest to Pani stanowisko. Ja i członkowie Partii uważamy, że ustanowienie Wiary Narodowej byłoby korzyścią dla moralności Państwa, dla wzmocnienia jego kultury i tradycji. Że wzmocni to Państwo, które będzie czerpać z łaski Boga Miłosiernego.

Zastanawiam się, co na to Serapelowie, dla których istnienie Boga jest tylko hipotezą.


على نشار

Offline

#13 2015-09-25 18:20:17

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Ali Nišar napisał/a:

Zastanawiam się, co na to Serapelowie, dla których istnienie Boga jest tylko hipotezą.

Tak jak wspomniałem (i jak mi się zdaje, będę musiał to powtarzać za każdym razem kiedy będę dyskutował z socjalistą), nie jest naszą wolą narzucać komukolwiek Wiary. Szanuję przekonania Serapelów, choć się z nimi nie zgadzam. Myślę jednak, że Serapelowie będa mogli się z tym pogodzić - tak jak godzą się z tym, że nie każdy rozmawia po Serapelsku i Serapelski nie jest językiem urzędowym w całej Kukrii.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#14 2015-09-25 18:29:55

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nasrallah Singh napisał/a:

za każdym razem kiedy będę dyskutował z socjalistą

Moje członkostwo w partii socjalistycznej wynika stricte z zasad Islamu. Jedną z nich jest Zakat. Jeżeli chce mi Brat przypiąć jakąś łatkę, to proponuję nazywać mnie muzułmaninem.


على نشار

Offline

#15 2015-09-25 18:44:06

Hadi Hoza
Administrator
Dołączył: 2015-09-22
Liczba postów: 63
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Ali Nišar napisał/a:

Moje członkostwo w partii socjalistycznej wynika stricte z zasad Islamu. Jedną z nich jest Zakat. Jeżeli chce mi Brat przypiąć jakąś łatkę, to proponuję nazywać mnie muzułmaninem.

Bracie! Socjalizm jest ideologią która ma w sobie pełno zła. Napominam, że to socjalizm promował państwo bez Boga ale za to z wszelkiej maści dewiacjami którymi Allah się brzydzi. Homoseksualizm, aborcja, eutanazja, obdzieranie ludzi ze skromności (zwłaszcza Kobiet), zaburzanie porządku i hierarchii rodziny ustanowionych przez Allaha... Jest tego wiele, Bracie, dlatego pamiętaj o tym, że należąc do ruchu z "socjalizm" w nazwie możesz być postrzegany, o Bracie, za część Zła zwalczającego Islam.

Przestrzegam przed czekającym Złem w socjalizmie, Bracie Ali. Niechaj Cię Bóg prowadzi ścieżką tych których obdarzył swoimi łaskami.


sQpDI8D.png

Offline

#16 2015-09-25 18:57:29

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Ali Nišar napisał/a:

Moje członkostwo w partii socjalistycznej wynika stricte z zasad Islamu. Jedną z nich jest Zakat. Jeżeli chce mi Brat przypiąć jakąś łatkę, to proponuję nazywać mnie muzułmaninem.

Bracie, wierzę, że i pozostałe zasady praktykujesz równie ofiarnie. Uważam jednak, że powoływanie się na zakat, gdy mówimy o ideologii stricte materialistycznej i podważającej Wiarę jest czystym nadużyciem.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#17 2015-09-25 19:01:27

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nasrallah Singh napisał/a:
Imelda Laurel napisał/a:

To po co zatem forsować ustanowienie jednej wiary, chociażby na papierze, oficjalną? Państwo powinno zachowywać neutralność w kwestiach religijnych, bo to czy ktoś się żegna czy kłania, to jego sprawa.

Jest to Pani stanowisko. Ja i członkowie Partii uważamy, że ustanowienie Wiary Narodowej byłoby korzyścią dla moralności Państwa, dla wzmocnienia jego kultury i tradycji. Że wzmocni to Państwo, które będzie czerpać z łaski Boga Miłosiernego.

Ja uważam, że byłby to pierwszy krok ku przymusowej islamizacji całej Kukrii.

Nasrallah Singh napisał/a:
Ali Nišar napisał/a:

Zastanawiam się, co na to Serapelowie, dla których istnienie Boga jest tylko hipotezą.

Tak jak wspomniałem (i jak mi się zdaje, będę musiał to powtarzać za każdym razem kiedy będę dyskutował z socjalistą), nie jest naszą wolą narzucać komukolwiek Wiary. Szanuję przekonania Serapelów, choć się z nimi nie zgadzam. Myślę jednak, że Serapelowie będa mogli się z tym pogodzić - tak jak godzą się z tym, że nie każdy rozmawia po Serapelsku i Serapelski nie jest językiem urzędowym w całej Kukrii.

Myślę, że tak jak Serapelowie godzą się z tym, że nie całe państwo mówi po kukryjsku (Serapelowie i Harabowie mają wspólny język! różnią się tylko wyznaniem), tak też muzułmanie w Kukrii powinni pogodzić się z tym, że nie cały kraj jest islamski.

Hadi Hoža napisał/a:
Ali Nišar napisał/a:

Moje członkostwo w partii socjalistycznej wynika stricte z zasad Islamu. Jedną z nich jest Zakat. Jeżeli chce mi Brat przypiąć jakąś łatkę, to proponuję nazywać mnie muzułmaninem.

Bracie! Socjalizm jest ideologią która ma w sobie pełno zła. Napominam, że to socjalizm promował państwo bez Boga ale za to z wszelkiej maści dewiacjami którymi Allah się brzydzi. Homoseksualizm, aborcja, eutanazja, obdzieranie ludzi ze skromności (zwłaszcza Kobiet), zaburzanie porządku i hierarchii rodziny ustanowionych przez Allaha... Jest tego wiele, Bracie, dlatego pamiętaj o tym, że należąc do ruchu z "socjalizm" w nazwie możesz być postrzegany, o Bracie, za część Zła zwalczającego Islam.

Myślę, że pobożny muzułmanin nawet w świecie pełnym zła będzie z porywu serca i miłości do Allaha przestrzegać wszystkich nakazów islamu i nie ma potrzeby, żeby państwo było implantowaną ręką allahowej sprawiedliwości.


(-) babcia Imelda

Offline

#18 2015-09-25 19:21:52

Mehmet Saraj
Użytkownik
Skąd: Pëjceva, Tapa Cuqrië
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 74
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Imelda Laurel napisał/a:

Myślę, że pobożny muzułmanin nawet w świecie pełnym zła będzie z porywu serca i miłości do Allaha przestrzegać wszystkich nakazów islamu i nie ma potrzeby, żeby państwo było implantowaną ręką allahowej sprawiedliwości.

Ja sam jako zadeklarowany muzułmanin jestem zdania, że dostosowywanie niedoskonałego (bo ludzkiego) prawa do przepisów wynikających z wiary muzułmańskiej nie przyczyniłoby się do ułatwienia muzułmańskiej drogi do zbawienia. Uważam, że w wielokulturowym społeczeństwie, jakim jest Kukria, kluczową sprawą jest pozostawienie kwestii wyznaniowych w domostwach Rodaków.


(–) Mehmet Saraj

psc.png?h=25
Członek Socjalistycznej Partii Kukrii

Offline

#19 2015-09-25 19:53:08

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Widzę, że członkom Partii Socjalistycznej tak doskwiera brak własnego programu, że czują się zmuszeni do dyskutowania nad naszym [dblpt]) Cieszę się z tego.

Jak wspominał dzisiaj Brat Hadi Hoža, "jako wspólnota powinniśmy zakazywać tego co zabronione i zachęcać do tego co dobre". Naszym moralnym obowiązkiem jest powstrzymywanie najcięższych grzechów, które wszakże są w wielu religiach te same - wszystkie są bowiem odbiciem, choć niepełnym, prawdziwej Wiary.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#20 2015-09-25 20:11:26

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nasrallah Singh napisał/a:

Jak wspominał dzisiaj Brat Hadi Hoža, "jako wspólnota powinniśmy zakazywać tego co zabronione i zachęcać do tego co dobre".

Cóż. Nasz Bóg nie wymaga byśmy go wyręczali w wymierzaniu sprawiedliwości. W końcu jest wszechmocny.


(-) babcia Imelda

Offline

#21 2015-09-25 20:38:07

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Rozumiem, że był to przytyk o podłożu religijnym. Cóż, jak widać to nie "agresywni islamiści" zajmują się obrażaniem wiary współobywateli. Choć możliwe jest, że jak głosi plotka, my ich po prostu ścinamy, nie tracąc czasu na obrażanie. Proszę stąpać ostrożnie [dblpt]D


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#22 2015-09-25 20:40:19

Imelda Laurel
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-13
Liczba postów: 104
Windows 8.1Chrome 36.0.1985.97

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Ależ panie Singh. Pozwolę sobie przytoczyć słowa Apostoła Narodów. Cóż więc na to powiemy? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (Rz 8,31)


(-) babcia Imelda

Offline

#23 2015-09-25 22:24:41

Alexis Prokopis
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-14
Liczba postów: 43
MacintoshSafari 601.1

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Fajnie, że powstała partia konserwatywna ale szkoda, że jest zawężona tylko do jednej religii [dblpt]( Jakby Pan Nasrallah kiedyś się namyślił i chciał powołać koalicje z surmijskimi prawosławnymi chrześcijanami to proszę dać mi znać


ΑΛΕΞΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ
Mniejszość Surmijska
Niezależny kandydat do Zgromadzenia Ludowego z listy Partii Wiary

podpis4.png?w=800

Offline

#24 2015-09-26 00:27:27

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2516.0

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Panie Prokopis, wbrew kłamliwym sugestiom socjalistów, Partia Wiary nie zamyka się na współpracę z Braćmi spoza Wiernych. Wysłałem prywatną wiadomość w tej sprawie.


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#25 2015-09-29 11:12:44

MartinAman
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-25
Liczba postów: 44
Windows 7Chrome 45.0.2454.101

Odp: حزب الإسلام - Partia Wiary

Nasrallah Singh napisał/a:

Panie Martin, proponuję chwilę zadumy nad tym co znaczy być mieszkańcem i obywatelem Republiki Kukrii, wyznawcą Islamu oraz działaczem w partii politycznej. Wniosek zawieszam do czasu nabrania przez Pana więcej doświadczenia.

Postaram sie ,poczekam. Mam nadzieję, że nie za długo [dblpt]D


Martin Amanullah z Lufhy
Członek Partii Wiary

podpis4.png?w=800
لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot
Kukria 2015

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
testoweforumtestowe - fetishforum - grypc - speedwaymanager1 - infinitylife