#1 2015-10-01 15:22:55

MartinAman
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-25
Liczba postów: 44
Windows 7Chrome 45.0.2454.101

Pytanie o islam

Wiem, że może jest to trochę głupie pytanie, biorąc pod uwagę, że dziś zadeklarowałem się jako muzułmanin [dblpt]D, ale przyjmijmy że na razie jestem nowicjuszem i się ucze  (z tego co doczytałem na wikipedii, musze w obecności świadków trzykrotnie wypowiedzieć szahadę - tu na forum, czy jakąs inną ścieżką tak przy okazji?).

Chciałbym dowiedzieć się jednej rzeczy - jaki islam jest w Kukrii wyznawany? Sunnicki czy szyicki? A może jedna z pomniejszych "odmian" o których czytałem?  Pytanie jest informacyjne, bo sam nie jestem doktrynerem nawet "realowo", więc mogę się dostosować, ale chciałbym się dowiedzieć, "pod czym się podpisuje" [dblpt]D


Martin Amanullah z Lufhy
Członek Partii Wiary

podpis4.png?w=800
لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

Offline

#2 2015-10-01 15:27:50

Ali Nišar
Administrator
Skąd: Kemankeš
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 155
WWW
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: Pytanie o islam

Panie Martinie,

W Kukrii religią dominującą jest Islam szyicki i - tak jak w każdym państwie - ludzie mają różne podejście do Wiary. [dblpt]) Co do wymogów formalnych, proszę pytać brata Hožę, który pełni u nas funkcję imama.


على نشار

Offline

#3 2015-10-05 19:03:22

Nasrallah Singh
Użytkownik
Skąd: Pahandżir, Pahasztunland
Dołączył: 2015-09-10
Liczba postów: 139
WWW
Windows 8.1Chrome 47.0.2522.0

Odp: Pytanie o islam

MartinAman napisał/a:

Wiem, że może jest to trochę głupie pytanie, biorąc pod uwagę, że dziś zadeklarowałem się jako muzułmanin [dblpt]D, ale przyjmijmy że na razie jestem nowicjuszem i się ucze  (z tego co doczytałem na wikipedii, musze w obecności świadków trzykrotnie wypowiedzieć szahadę - tu na forum, czy jakąs inną ścieżką tak przy okazji?).

Panie Martinie, jak to się mówi: nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi i głupcy, którzy nie pytają ;-) A już w szczególności nie czyni błędu ten, kto pyta o wiarę - aby ją doskonalić.

Na podstawowe pytanie odpowiedział już Przewodniczący Ali, natomiast do dłuższej odpowiedzi najlepiej jest umocowany brat Hadi Hoža [dblpt])


/-/ Nasrallah Singh
Przewodniczący Partii Wiary
Redaktor Naczelny Avas e Cuqrië

podpis4.png?w=800

Offline

#4 2015-10-05 21:10:59

Hadi Hoza
Administrator
Dołączył: 2015-09-22
Liczba postów: 63
UbuntuChromium 45.0.2454.85

Odp: Pytanie o islam

Bracie Martinie, najważniejsza w wypowiedzeniu Szahady jest szczera intencja. Tradycyjnie wypowiada się Szahadę w obecności świadków ale nie jest to obowiązek - zawsze wyznając Wiarę świadkiem Twym jest sam Allah.

Wyznanie Wiary brzmi następująco:

لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

Przybliżona wymowa po polsku brzmi następująco:
La ilaha illa-lla, Muhammadu rasulu-lla, ła-'alijjun łalijju-lla

Tłumaczenie znaczenia Wyznania Wiary:
Nie ma boga prócz Boga, Mahomet jest Posłańcem Boga, a Ali jest Obrońcą Boga.

"Nie ma boga prócz Boga" oznacza, że jest tylko jeden Bóg. Monoteizm stanowi niezniszczalny fundament Islamu. "Mahomet jest Posłańcem Boga" oznacza, że Bóg przekazał swoje ostateczne objawienie Mahometowi. Mahomet potwierdza wszystkie poprzednie proroctwa i jednocześnie zamyka ich cykl. "Ali jest Obrońcą Boga" oznacza, że przywódcami Ummy Islamskiej, lecz nie prorokami, są Ali oraz jego potomkowie, tak jak oznajmił Ummie Mahomet nad stawem Chumm.


sQpDI8D.png

Offline

#5 2015-10-13 09:06:55

MartinAman
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-25
Liczba postów: 44
Windows 7Chrome 45.0.2454.101

Odp: Pytanie o islam

Bracia,

Dziękuję wam, w szczeólności bratu Hožy za informacje. Postaram się do nich stosować i być w naszym kraju dobrym muzułmaninem.

لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

Wiadomość dodana po 02 min 41 s:
A mam jedno jeszcze pytanie ,bo kiedys obiło mi się o uszy, a informacje o islamie cieżko potwierdzić czasami - czy zabronione jest dla nas odwiedzanie świątyń innych religii? w celach czysto turystycznych?


Martin Amanullah z Lufhy
Członek Partii Wiary

podpis4.png?w=800
لا إله إلا الله محمد رسول الله وعلي ولي الله

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Kukria 2015

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
time-travelers - thewariors - giligili - lozaszydercow - vmzk